تبلیغات
نوشته های دختری که همه فکر میکنن بزرگ شده اما ..... - سیاه بودن هنر است!!!
اینجا،گاهی پاسخی برای لطف شما نیست.به بزرگواری خود ببخشید که کولی وار در این حوالی پرسه می زنم و آداب دنیای مجازی نمیدانم.

سیاه بودن هنر است!!!

چهارشنبه 24 شهریور 1389 11:31 ق.ظ

نگارنده : آدن

امروز مسافرم.

وسایلمو جمع کردم و چمدونمو بستم. وقتی کاراتو انجام داده باشی و کاری به جز انتظار برای یه اتفاق /شروع جدید/هیجان انگیز نداشته باشی، لحظات دلچسبی را تجربه میکنی.

دیروز یکی از دانشجوهای سابقمو تو ساختمان گروه خودمون دیدم. آمده بود برای انتخاب واحد با رتبه 3 ارشد قبول شده بود. اصلا باور نمیکردم (شیطون ترین دانشجوی کلاسهای من در دانشگاه آزاد!!). همون گرایشی قبول شده که تنها درس اختصاصی کارشناسیشو  بهشون درس میدادم. کلی از دیدن هم ذوق کردیم (البته اون ذوقشو نشون داد من نه!!) از بچه هایی بود که عین 7 ترم تدریسم باهاشون کلاس داشتم(باهم بالا اومدیم!! بزرگ شدیم شاید!!). خوشحال شدم که بالاخره یکی ار بچه های دنشگاه آزاد ... وارد دانشگاه ما شده. بچه های من قبلا دانشگاه سراسری شهرستان قبول شده بودن، اما این یکی خیلی بیشتر به دلم نشست و خوشحالم کرد.

.....

دیشب یکی از دوستان بهم گفت: آدن تو هر لحظه غافلگیر میکنی آدمو. داری سیاه و سفید میشی. وقتی انتظار داریم سفید باشی ادای سیاه! بودنو در میاری و برعکس! جوابی بهش ندادم. خودم بیشتر حس میکنم خاکستری خیلی روشنم!!! تنها واکنشم به این حرفش گذاشتن یه تصویر سیاه و سفید از خودم تو فیس بوک بود!
مسلما من وقتی تو حریم امن خودم باشم (همون دایره کوچک افرادی که بینشون احساس آرامش میکنم) سیاه و سفیدم. چون میدونم با وجود سیاه بودن حتی هنوز عزیزم و موقعیتم هم محفوظ، مثل یه گربه کوچیک یه چشم شرور که صاحبش عاشقشه!! اما در کل در اجتماع حتی "جرات!!" . "جسارت " سیاه بودنو وقتی حتی دلم میخواد ندارم !  و این نقص منه که خودم هم قبول دارم. دیگران ِ کمی دورتر حتی بسیاری از این مثلا دوستان(به قول مامان "یاری یولداش"**) نمیدونن که من بلدم عصبانی بشم، داد بزنم، فحش بدم، لعنت کنم و یا... .

این که راحت بد بشی هم هنره. این که خودخواه باشی ، ملاحظه نکنی و .خارهاتو به دیگران نشون بدی، هنره. اینطوری لااقل راحت تر خواهی بود. لااقل به خودت و دیگران دروغ نمیگی!!


**عبارت به زبان آذری است.  شاید "رفیق نیمه راه!" اصطلاح گویایی باشه.

 
دیدگاه : نظرات
آخرین ویرایش: - -